• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نازک دوز بخش دوم

نازکدوز در واقع دوره پایه یا مبتدی خیاطی هست ودانشجوپس ازکسب مهارتهای لازم برای دوره های پیشرفته آماده میشود.

❇️بخش دوم  دوره نازک دوزی زنانه:

درقسمت اول این بخش، دانشجو با طراحی یقه های خطی ونحوه لقی گیری این یقه ها آشنا میشود.

یقه های خطی شامل یقه هایی هست که به صورت طرحهای مختلف خطی بر روی گردن،سینه ،کارور و شانه ها طراحی میشوند،این یقه ها براساس طراحی و مقدار بازوبسته بودن یقه نیاز به لقی گیری هایمناسب آن یقه را داردتا یقه ای کاملا صاف ،شکیل وزیبا بدست آید.

یقه های خطی شامل:انواع ،

یقه های گرد وخشت 

یقه های هفت وقایقی

 

 

یقه های دالبری

 

 

وانواع مختلفی از تلفیق این یقه ها می باشد. که دانشجو با طراحی هر کدام ازاین یقه ها وشناخت وپیاده کردن یقه مناسب برروی  لباس میتواند،ایده ها وطراحیهای جذاب خودش رو در معرض دید دیگران قرار دهد.درقسمت دوم این بخشدانشجویان عزیز میتوانند با طراحی،الگوسازی،برش ودوخت کامل نوعی تونیک،مانتو آشنا شوند که در این لباس نکات بسیار مهم وکلیدی گنجانده شده است،(تبدیل الگوی اولیه به الگوی لباس جلو باز،نحوه اضافه کردن روهم گرد یا دکمه خور، نحوه طراحی یقه گرد برای این لباس،طراحی سجاف، طراحی برش عصایی برای قسمت جلو وپشت لباس،طراحی جیب لای درز،لبه آستین چاک دار ،نحوه اوزمان دادن به پایین لباس،نحوه مشخص کردن جای جیب،نحوه صحیح برش لایی چسب،چیدمان صحیح الگو بر روی پارچه،زاپاس گذاری، برش،نحوه پاکدوزی صحیح،چسباندن صحیح لای چسب به پارچه،مشخص کردن مکان جادکمه ودکمه بر روی لباس،دوخت دکمه با دست،دوخت دکمه با چرخ،باز کردن جادکمه ونخ چینی،پرو گیری،دوخت لبه آستین با لایی چسب،دوخت پایین لباس با لایی چسب،انتقال ساسون سرشانه به مرکز سرشانه وتبدیل به برش از سرشانه،آستین با مچ پاکتی،)که با انجام و یادگیری هرکدام از این نکته ها دانشجو در اینده میتواند با تلفیق آموزه های مختلف. در خلق وطراحی های خود شگفتی بوجود آورد.

در قسمت سوم این بخش، دانشجو با الگو،برش و دوخت یقه های پایه دار سرخود آشنا میشود.

یقه های پایه دار سرخود چیست

یقه های پایه دار سر خود چیست؟

پیش از هر چیز باید بدانید که یقه ها نقش بسیار مهمی در زیبایی لباس ایفا می کنند از این جهت طراحی و یقه پایدار سرخود معمولا شامل مدل های آرشال، انگلیسی، آمریکایی و غیره می شود. جالب است بدانید که تاثیر یقه ها آن قدر زیاد است که در چاق یا لاغر نشان دادن فرد نقش زیادی دارند از این رو انتخاب یقه ی مناسب با فیزیک افراد یک اصول بسیار مهم در خیاطی به شمار می رود.

یقه آرشال پایه دار سرخود چیست؟

یقه آرشال پایه دار سرخود جزو یکی از پرطرفدار ترین مدل های یقه های پایدار سرخود است. اما سوال اینجاست این نوع یقه برای چه لباس هایی مناسب است و افراد با چه سن و جنسیتی می توانند از این نوع یقه استفاده کنند.

یقه آرشال پایه دار سرخود یکی از شیک ترین و زیباترین انواع یقه های پایه دار سرخود است که افراد می توانند برای انواع لباس مانند مانتو، پالتو، لباس مجلسی، کت، بلوز استفاده شود معمولا این نوع یقه برای جنسیت مردانه و زنانه استفاده می شود که در لباس های مردانه بیشتر کت و پالتوها کاربرد دارند. یقه آرشال پایه دار سرخود می تواند در اندازه ی مختلف در لباس دیده شود به این ترتیب که اگر پهنای این یقه بیشتر باشد باعث می شود که فرد چاق تر به نظر برسد و این می تواند مناسب افراد لاغر با سینه های باریک باشد در مقابل می توانیم با کم کردن پهنای این مدل پرطرفدار از یقه های پایه دار سرخود فرد را لاغر تر و باریک تر نشان دهیم. افرادی که دارای چانه های چهار گوش و فک های بزرگ هستند می توانند برای بیضی نشان دادن صورت خود از این نوع یقه بهره بگیرند. این نوع یقه بر روی انواع پارچه قابل اجرا است.

یقه های پایه دار سرخود یقه هایی هستند که قسمتی ازیقه بصورت پایه روی گردن قرار گرفته و بقیه یقه به صورت برگرد رو پایه برگشته واین برگرد یقه میتواند به تناسب نوع مدل طراحی باریک یا پهن باشد.

درقسمت چهارم این بخش ،دانشجو الگو برش ودوخت یقه آرشال را می آموزد وبرش عصایی یا منحی را یاد میگیرد وباطراحی های مختلفی از جمله پیلی همراه با لباس آشنا شده وبه راحتی میتواند برای خود انواع مانتو، کت،پیراهن و لباسهایی را که با این یقه  وبرش میتوان بدست آورد انجام داده وبا اندکی خلاقیت وذوق وهنر بهترین لباسهای تلفیقی جدید ومنحصر به فرد را طراحی نماید.

 

معرفی یقه آمریکایی سرخود

آیا می‌دانید که یقه آمریکایی سرخود در یک حالت می‌تواند شما را توپر و در حالت دیگر شما را فردی لاغر نشان دهد؟ با ما همراه باشید تا به علت این ویژگی یقه آمریکایی سرخود پی ببرید.

یکی از دغدغه‌هایی که هرروزه ذهن هم خانم‌ها و هم آقایان را درگیر می‌کند، این است که چه لباسی با چه رنگی و چه مدلی بپوشند تا در چشم سایرین زیباتر جلوه کنند. لباس‌ها یک خاصیت بسیار جالب دارند که اگر کوچک‌ترین قسمت از یک لباس را تغییر دهید، می‌توانید ادعا کنید که مدل آن لباس را تغییر داده‌اید. علت این ویژگی لباس‌ها این است که از اجزای کوچک اما اثرگذار بر ظاهر لباس‌ها از قبیل یقه، آستین، پیلی و … تشکیل شده‌اند. یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین یقه‌های پایه‌دار سرخود، یقه آمریکایی سرخود است که ما در این نوشته به معرفی آن و هم‌چنین بررسی لباس با برش از سرشانه و چاک پیلی در پشت لباس می‌پردازیم. اگر مشتاق هستید تا بدانید چه مدل یقه‌ای برای استایل شما مناسب است، این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایید.

مدل و موارد استفاده یقه آمریکایی سرخود

یقه آمریکایی سرخود یک یقه کلاسیک است که عضو خانواده یقه‌های برگردان همچون یقه انگلیسی، یقه بلیزری و یقه آرشال می‌باشد. قسمت جلوی این یقه به شکل هفت است و قسمت پشت یقه یک پایه کوتاه و ایستاده دارد. چون یقه آمریکایی سرخود بر روی سینه لباس برمی‌گردد بایستی جنس پارچه لباس ضخیم و آهاردار باشد تا ایستایی خوبی داشته‌باشد. مثلا پارچه‌‌های فاستونی مناسب‌ترین پارچه برای یقه آمریکایی هستند. این یقه‌‌ها در گذشته برای لباس‌های رسمی کاربرد داشته‌اند اما امروزه علاوه بر لباس‌های رسمی همچون مانتو و کت مردانه، برای پالتو، کت مجلسی و بارانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین لباس‌هایی که یقه آمریکایی سرخود دارند، برای تمامی فصل‌ها گزینه‌ مناسبی می‌باشند.

یقه آمریکایی سرخود

اگر شما فردی هستید که اندام کشیده و بلند دارید، یقه آمریکایی پهن مناسب شما است که هفت آن باید کوتاه باشد تا بالاتنه شما را توپر نشان دهد؛ اما اگر می‌خواهید که قد بالاتنه شما بلندتر به چشم آید بایستی یقه آمریکایی با هفت بلند و عرض باریک را انتخاب نمایید. در حالت کلی اگر حالت چهره شما به شکل گرد، مربع یا الماسی است یقه آمریکایی سرخود پیشنهاد شایانی برای شماست. لازم به ذکر است که یقه کوچک مناسب چهره‌های پهن و یقه بزرگ مناسب چهره‌های باریک می‌باشد.

درقسمت پنجم این بخش ،دانشجو الگو برش ودوخت یقه آمریکاییرا می آموزد وطریقه برش صاف از سرشانه را یاد میگیرد وباطراحی های مختلفی از جمله پیلی همراه با لباس آشنا شده وبه راحتی میتواند برای خود انواع مانتو، کت،پیراهن و لباسهایی را که با این یقه  وبرش میتوان بدست آورد انجام داده وبا اندکی خلاقیت وذوق وهنر بهترین لباسهای تلفیقی جدید ومنحصر به فرد را طراحی نماید.

بررسی اجمالی لباس با برش از سرشانه

لباس‌هایی که برش از سرشانه دارند، از وسط سرشانه بریده می‌شوند. این لباس‌ها برای خانم‌هایی مناسب است که سرشانه پهن یا اندام تپل دارند و تمایل دارند که بالاتنه‌شان باریک‌تر و بلندتر دیده شود. پوشاکی همچون مانتو، پالتو و کت‌های مجلسی با برش از سرشانه بسیار شیک به نظر می‌آیند.

 

کاربرد چاک پیلی در پشت لباس

چاک پیلی در پشت لباس برای لباس‌های مجلسی یا تاکسیدو بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیلی یک‌ طرفه عرض یکسان و باریکی دارد که لبه‌های پیلی روی هم می‌افتند و به یک لایه ضخیم تبدیل می‌شوند؛ به همین علت این نوع پیلی برای پارچه‌های لطیف مناسب است. اگر شکم شما بزرگ باشد، استفاده از پیلی یک طرفه در پشت کمر انتخاب شایسته‌ای می‌باشد.

چاک پیلی یک طرفه در پشت لباس

 

امیدواریم با توضیحات این مقاله شما را در انتخاب لباس زیبا و مناسب یاری کرده‌باشیم.

در قسمت ششم این بخش دانشجو با الگوسازی کامل بیس دامن راسته وتنگ آشنا میشود، که این دامن در الگو سازی دامنهای دیگر نقش بسیار مهمی دارد.

دامن تنگ

 

در قسمت هفتم وآخر این بخش هنر جو یا دانشجو از نحوه تبدیل الگوی مانکنی به الگوی رگالی یا آزادتر آشنا میشودویاد میگیرد چگونه در الگوی مانکنی تغییر ایجاد کرده وآنرا مناسب لباسهای گشادتر طراحی نماید.

 

لیست دروس و سر فصلها، در زیر بخش مربوطه نوشته شده که دانشجو با مراجعه به این قسمت می تواند سرفصل ها و دروس مختلفی را که در این بخش آموزش داده می شوند را ببیند و مطالعه نماید تا  بتواند با دیدی باز ثبت نام نموده واز آموزه ها نهایت لذت و بهره را ببرد .

 

دانشجویان و هنرجویان عزیزم برایتان آرزوی موفقیت و شادکامی دارم .

 

برنامه درسی دوره

یقه های خطی
قانون طراحی یقه های تخت به سبک FRP 01:43:00
طراحی تونیک ، مانتو
تونیک (قسمت اول) 01:05:00
تونیک (قسمت دوم) 01:03:00
تونیک (قسمت سوم) 01:47:00
یقه های پایه دار سر خود
یقه پایدار سر خود 00:30:00
طراحی یقه آرشال سرخود
یقه آرشال سر خود (قسمت اول) 01:04:00
یقه آرشال سر خود (قسمت دوم) 01:30:00
طراحی یقه آمریکایی سر خود
طراحی یقه آمریکایی سر خود (قسمت اول) 00:30:00
طراحی یقه آمریکایی سر خود (قسمت دوم) 00:00:00
الگوی اولیه دامن
الگوی دامن اولیه 00:42:00
الگوی بالاتنه رگالی (پارچه کش دار)
تبدیل الگوی اولیه به الگوی رگالی یا بدون پنس مخصوص 00:00:00

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

قيمت ۳۰۰,۰۰۰ تومان شرکت در دورهامتیاز: 0 از 1 رای

0

  • 1 سال
  • تعداد جلسات7
0 دیدگاه
211 دانشجو

صاحب یک فروشگاه شوید

طراحی شده توسط اف آر پی