• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نازک دوز بخش اول

نازکدوز در واقع دوره پایه یا مبتدی خیاطی هست ودانشجوپس ازکسب مهارتهای لازم برای دوره های پیشرفته آماده میشود.

دوره نازک دوزی زنانه

در این مطلب می خواهیم درباره نازک دوزی زنانه  که یکی از ابتدایی ترین دوره های آموزش در خیاطی هست ، برای شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم ؛ دانشجو یا بهتر است بگوییم هنرجوی خیاطی پس از گذرندان این دوره های ابتدایی ، آماده کسب مهارت های لازم برای دوره های پیشرفته می شود . پس گذرندان این دوره ، یعنی نازک دوزی در ابتدا اجباری است .

به لطف خدای مهربان و بزرگ ، دوره فوق العاده نازک دوزی زنانه را به صورت کاملا تخصصی با هدف تحول درآموزش با ( سبکی جدید و دقیق ) ، به طوری که برای تمامی اجرا کنندگان این دوره ، اعتماد به نفس بالا را به ارمغان بیاورد و باعث شود تا با اطمینان خاطر کار را شروع کنند و به بهترین شکل ممکن به اتمام برسانند ، شروع کردم .

بیشتر از ۲۵ سال است که تمام تمرکزم را روی الگوسازی ، برش ، دوخت و انواع متد های مختلف گذاشته ام و با عمل واقعی به الهاماتم ( از جانب خالق یکتا )  و درکی که از قوانین کیهانی تا کنون  به دست آورده ام ، توانسته ام کار و ایده های خودم را تا به اکنون به بهترین شکل ممکن اجرا کنم .

چه روزها و چه شب هایی که با ذوق و شوق خدایم را صدا می زدم و از او بابت الهاماتی که به من ارزانی می کرد ، سپاسگزاری می کردم ؛ من با عمل واقعی به این الهامات و درک درستی که از قوانین حاکم بر دنیا و درون خودم به دست آورده بودم ، برای دریافت جدید این الهامات که آموزش هایی جدید از جانب پروردگارم بودند ، لحظه شماری می کردم وسعی هم چنین سعی می کردم آموزه هایی را که دریافت کرده ام ، بدون کوچک ترین شک و تردیدی اجرا کنم ؛ چرا که آن بزرگ حکیم آن ها را به من

آموخته است ؛ اکنون باید بگویم که این آموزه ها و دریافت ها تا به امروز، تبدیل به سبکی جدید و شخصی شده اند و باعث شدند تا من بتوانم در نهایت به یک سبک شخصی و منحصر به فرد برسم ؛ فایده دیگر این الهامات علاوه بر یافتن سبک شخصی و جدید ، این بود که این آموزش ها ، الهام بخش بسیاری از افراد دیگری می شدند که عاشقانه و از روی علاقه کارهای مرا دنبال می کردند و می خواستند هنری یاد بگیرند .

 

دلیلی که باعث می شد دوستان و هنرجویان عزیزم خیلی زود به این آموزش ها اعتماد کرده  و به آن ها عمل کنند ، این است که این آگاهی ‌ها ( دریافت هایی که از جانب پروردگارم هستند ) از همان منبعی می ‌آیند که ما و تمام کیهان را خلق کرده و مدیریت می‌ کند .

دلیلی که باعث می شد دوستان و هنرجویان عزیزم خیلی زود به این آموزش ها اعتماد کرده  و به آن ها عمل کنند ، این است که این آگاهی ‌ها ( دریافت هایی که از جانب پروردگارم هستند ) از همان منبعی می ‌آیند که ما و تمام کیهان را خلق کرده و مدیریت می‌ کند .

دانشجویان عزیز خواهند توانست با عمل کردن آگاهانه و متعهدانه به این آموزش ها ، بسیار راحت و هم چنین سریع ،  به خواسته های خودشان برسند ، تا بتوانند به معنای واقعی خالق تمام کارهایشان باشند وصاحب سبک و برند  مخصوص و منحصر به فرد خود شوند .

برنامه و دوره ای که برای آموزش  نازک دوزی  ، قرار هست با دوستانی که آماده دریافت آن هستند به اشتراک بگذارم ، حداقل به مدت ۱۴ ماه می باشد ، این میزان مدت شاید در ابتدا زیاد به نظر بیاید ، اما طی کردن این مسیر برای یک دانشجو لازم است تا آن جا که بتواند برای خود لباسی زیبا خلق نماید ؛ در این دوره که هر بخش آن دو ماه خواهد بود ‌، درس هایی بسیار ساده ، جذاب و عملی وجود دارند که دانشجو می تواند با انجام آن ها لباس هایی زیبا  خلق کند و بدوزد و زمانی که این کار ها را یاد گرفت و

به اتمام رساند  ، می تواند به دوره های پیشرفته تر رفته و سطح علمی و هم چنین عملی خود را در این زمینه افزایش و ارتقا دهد .

پس شما هم در این مسیر با من همراه شوید .

 

تنها خداست که می داند چقدر منتظر پایان این دوره و شنیدن و دیدن نتایج معجزه آسای شما هنرجویان عزیزم هستم .

 

بخش اول :

 

درقسمت اول این بخش -طریقه اندازه گیری صحیح به صورت لایو📹 انجام شده و دانشجو یاد خواهد گرفت که چگونه اندازه های لازم یک شخص را برای ایجاد یک الگوی بالاتنه دقیق اندازه گیری نماید و هم چنین خواهد آموخت که چگونه این اندازه ها را به یک الگوی قالب تن همراه با پنس های استاندارد تبدیل کند ؛ او در مسیر کار و آموزش ، با اندازه های اصلی و فرعی آشنا خواهد شد و خواهد توانست با محاسباتی دقیق ، الگویی استاندارد و درستی را خلق نماید ؛ سپس این الگوی زیبا را با مهارت هایی که آموخته بر روی پارچه پیاده کرده و با ظرافت و لذت ، کاغذ و پارچه را  باهم فیکس کند ؛ هنرجو با یادگیری مهارت گرفتن صحیح قیچی در دست ، برش هایی زیبا را به وجود خواهد آورد و این برش ها هستند که با مهارت های دوخت به هم وصل شده و لباسی زیبا را برای شما خلق می نمایند .ودر ادامه مطلب دانشجو باطریقه اندازه گیری دقیق برای شلوار آشنا میشود.

در قسمت دوم این بخش الگوسازی کامل بالاتنه با اندازه دور سینه ۱۰۰سانتی متر انجام شده ودر این الگو سازی نکته های آموزشی به طور مفصل وشیوا ولحظه به لحظه با ضبط کامل انجام گرفته است که در آموزش این قسمت نکات پنس سرشانه ،پنسهای کمر وحلقه روی الگو طوری انجام میگیرند که بعداز اتمام الگو دانشجو میتواند این اطمینان را داشته باشد که الگویی بدون پرو وبدون نقص خلق کرده است(به شرط اندازه گیری دقیق)

در صورتی که دانشجو گام به گام با این آموزش ها پیش رود ومراحل الگو سازی را انجام دهد به هیچ گونه مشگلی برخورد نمیکند

ودر صورتی که عدم تمرکز دانشجو باعث یادگیری قسمتی شود ویا در اندام مشتری ایراد اندامی موجب اشکال شود،دانشجو میتواند با مراجعه به قسمت انجمن و سرچ کردن درمیان سوالات پرسیده شده به راحتی به جوابهای مورد نظر دسترسی پیدا کند وچنانچه سوال مورد نظر وجود نداشت دانشجو میتواند سوال خود را در قالب سوالی جدید مطرح نماید.

(انجمن یکی از گزینه های مهم هر بخش میباشد)

در قسمت سوم این بخش الگو سازی بالاتنه با دور سینه ۹۲ انجام میشود که مانکن مورد نظر دارای کنفورماسیون سینه هست وهمچنین شانه های مربعی دارد که در این آموزش رفع این دو مورد انجام شده است.رفع ایراد اندامی کنفورماسیون یا سینه درشت،رفع ایراد اندامی کمر باریک نوع اول،رفع ایراد اندامی نوع دوم ،رسم الگوی اولیه استین،(رفع اشکال کوچک شدن دور حلقه استین نسبت به دور حلقه لباس،رفع اشکال کوچک شدن دور بازو الگو نسبت به دور بازو شخص)،((همچنین رفع اشکال هر دومورد بالا باهم))، انتقال ساسون سرشانه به زیر حلقه، انتقال ساسون حلقه الگوی پشت به سرشانه
، انتقال ساسون حلقه پشت به خط cb ورفع ساسون حلق وتمام نکاتی که به این موارد مربوط هست به تفصیل گفته شده است.

درقسمت چهارم این بخش (شناخت پارچه ) آشنایی با طول وعرض واریب پارچه و همچنین نوع بافت وجنس آنبرای هنرجویان عزیز نوپانشان داده شده است.تا بتوانند شناخت بهتری از نوع پارچه وخرید پارچه داشته باشند.

درقسمت پنجم این بخش کار چیدمان صحیح الگوهایی که انجام شده را بر روی پارچه نشان میدهد(نحوه صحیح پهن کردن پارچه روی میز واماده سازی ٬برای برش☺️ )و اینکه چطور الگوها را روی پارچه به طور دقیق چیده تا کمترین مصرف پارچه را داشته و پرتی یا دورریز رعایت شود.نحوهچیدمان صحیح الگوی بالاتنه بروی پارچه، نحوه گذاشتن صحیح الگوی استین برروی پارچه، نحوه راسته گیری الگو بر روی پارچه، نحوه زاپاس گذاری وصابون کشی درست به طور نکته ای بیان شده است.

در قسمت ششم این بخشاستفاده صحیح از قیچی دستی برای افراد راست دست وچپ دست، نحوه استفاده وبرش با قیچی برقی، مشخص کردن نقاط موازنه وچرت زدن، انتقال ساسونها از روی کاغذبر روی پارچه به روش کوک شل، انتقال ساسونها از روی کاغذبر روی پارچه به روش کاربن، انتقال ساسونها از روی کاغذبر روی پارچه به روش سنجاق ته گرد،آموزش داده شده است.

در قسمت هفتم این بخش آموزش به طور کامل به دوخت اختصاص داده شده وتمام نکات دوختی زیر در این قسمت آموزش داده شده و دانشجو با تکرار این آموزشها می تواند خیلی سریع به یک دوزنده حرفه ای تبدیل شود.

توانایی دوختهای اولیه راسته دوزی از قبیل دوخت نیش-دوخت پایه-دوخت یکسانت ویک ونیم سانت٬دوسانت وسه سانت✂️📏

-نحوه دوخت صحیح ساسون با دست،نحوه دوخت صحیح پنس با چرخ، نحوه اتو کاری صحیح واستفاده از بالشتک واتوی سرد، نحوه دوخت صحیح ٬زیپ مجزا📍نحوه دوخت صحیح ٬زیپ مخفی 📍نحوه دوخت صحیح زیپ یکطرفه📍نحوه صحیح دوخت زیپ دو طرفه📍 صحیح دوخت زیپ یکطرفه مخفی، دوخت صحیح سرشانه وپهلوها، دوخت صحیح زیر دست آستین
روش اول نصب آستین، روش دوم نصب استین، روش سوم نصب استین🖇، روش چهارم نصب آستین

در قسمت هشتم پوشیدن پاترون یا لباس ورفع عیب وایراد بر روی تن مشتری بررسی میشود ودانشجو یاد میگیرد چطور رفع ایراد کند .نحوه رفع عیب پیچ درقسمت جلوی آستین، نحوه رفع عیب پیچ در قسمت پشت آستین

در قسمت نهم این بخش دانشجو با نحوه الگوسازی وتبدیل الگوی اولیه به الگوی مانتو جلو باز آشنا میشود.

ودر قسمت دهم ویا آخر این بخش دانشجو با نحوه الگوسازی وتبدیل الگوی اولیه به الگوی پیراهن چاک دار آشنا میشود.

لیست دروس فصل اول ،  در زیر فصل مربوطه نوشته شده که دانشجو با مراجعه به این قسمت می تواند سرفصل ها و دروس مختلفی را که در این بخش آموزش داده می شوند را ببیند و مطالعه نماید تا  بتواند با دیدی باز ثبت نام نموده واز آموزه ها نهایت لذت و بهره را ببرد .

 

لیست دروس و سر فصلها، در زیر بخش مربوطه نوشته شده که دانشجو با مراجعه به این قسمت می تواند سرفصل ها و دروس مختلفی را که در این بخش آموزش داده می شوند را ببیند و مطالعه نماید تا  بتواند با دیدی باز ثبت نام نموده واز آموزه ها نهایت لذت و بهره را ببرد .

 

دانشجویان و هنرجویان عزیزم برایتان آرزوی موفقیت و شادکامی دارم .

 

 

برنامه درسی دوره

اندازه گیری
اندازه گیری بالاتنه 00:18:00
اندازه گیری شلوار 00:07:00
الگوسازی بالاتنه (بااندازه دور سینه ۱۰۰)
الگوسازی بالاتنه۱(سایز۱۰۰) 00:46:00
الگوسازی بالاتنه۲(سایز۱۰۰) 00:59:00
الگوسازی بالاتنه۳(سایز۱۰۰) 00:35:00
الگوسازی بالاتنه۴(سایز۱۰۰) 00:22:00
الگوسازی آستین(سایز۱۰۰) 00:17:00
الگوسازی بالاتنه(بااندازه دور سینه ۹۲)
الگوسازی بالاتنه۱(سایز۹۲) 00:48:00
الگوسازی بالاتنه۲(سایز۹۲) 01:00:00
الگوسازی بالاتنه۳(سایز۹۲) 00:29:00
الگوسازی آستین (سایز۹۲) 00:25:00
شناخت پارچه
شناخت پارچه 00:23:00
چیدمان الگو
چیدمان الگو 01:00:00
برش وانتقال پنس
برش و انتقال پنس 01:10:00
دوخت
دوخت ۱ 00:52:00
دوخت ۲ 00:34:00
رفع عیب پاترون
رفع عیب پاترون 00:48:00
الگوسازی مانتو
الگوسازی مانتو 01:15:00
الگوسازی پیراهن
الگوسازی پیراهن ۱ 00:36:00
الگوسازی پیراهن ۲ 01:02:00
 • سلام و روزتون به خیر .شادی. تلاشتون پر ثمر انشالله. من از سال 95 که توی تلگرام برنامه آموزشی شروع کردید باهاتون همراه بودم.خیلی آموزشاتون عالی و مفید هستند .خیلی استفاده کردم ولذت بردم. سربلند و پیروز باشید .
 • سلام خانم رستمی پور عزیز .روزتون بخیر عزاداریتون قبول .از روزی که با شما در فضای مجازی آشنا شدم قدم به قدم با اموزشهای بسیار جامع شما پیش رفتم فیلمها و عکسهای آموزشی شما رو ،از هر مبحث بارها مرور کردم وتونستم با لطف خداوند و وجودشما که هدیه ی بسیار ارزشمندی از طرف خداوند بر روی این کره ی خاکی هستید شروع به آموزش خیاطی به  خانمهایی که علاقه مند به این علم و هنر با ارزش هستند کنم .آموزشم با یک خانمی که خیاط هستن و متد قدیم کار می کردند و خانمی که پزشک هستند شروع شده .وقتی نتیجه ی کار پاترون این دو خانم فوق العاده شده .از خوشحالی در پوست خودم نمی گنجیدم .و این موفقیت امروزم را مدیون دو مربی عزیزم هستم .انسانیت یعنی همین .امیدوارم خداوند لیاقت انسانیت کردن را به بنده هم عطا کند . همیشه آرزو داشتم مربی باشم که با وجود شما دو عزیز برایم محقق شد تمام ارزوها و اتفاقهای خوب و خوشبختی و عاقبت بخیری را از خداوند متعال برایتان خواستارم.عمر با عزت و طولانی داشته باشید و سایه تان بر سر خانواده ی عزیزتان مستدام . صدای گرم شما دلگرمی من بود و هست انشاءالله روزی برسد بتوانم روی ماهتون رو ببینم والبته کرونا هم از بین رفته باشه و در آغوش بکشمتون و ببوسمتون🥰حتما لوح تقدیری از نام شما در روی دیوار خواهم داشت تا هر روز تا شبم چندین بار نام شما را ببینم که بیاد داشته باشم چطور راه پیشرفتم با چه کسی بوده .همیشه نام شما در خاطر و جانم خواهد ماند.منتظر دوره های آموزشی فوق تخصصی شما هستم .
 • با سلام خدمت استاد عزیزم.نمبدونم با کدوم کلمه میشه این محبت شما رو جبران کرد همین که بی منت و بی دریغ هرچه میدونید رو با حوصله به هنرجوهاتون اموزش میدین.من ۱۲ ساله خیاطی میکردم ولی راضی نبودم.از وقتی با شما اشنا شدم و روش شمارو دنبال کردم و کلاسهای شما شرکت کردم به عالی بودن شما پی ردم.خدارو هزار بارشکر که با شما اشنا شدم.و تشکر خیلی خیلی ویژه از شما بابت این همه محبتتون دارم.ممنون
  (0)
 • با سلام خدمت استاد عزیزم.نمبدونم با کدوم کلمه میشه این محبت شما رو جبران کرد همین که بی منت و بی دریغ هرچه میدونید رو با حوصله به هنرجوهاتون اموزش میدین.من ۱۲ ساله خیاطی میکردم ولی راضی نبودم.از وقتی با شما اشنا شدم و روش شمارو دنبال کردم و کلاسهای شما شرکت کردم به عالی بودن شما پی ردم.خدارو هزار بارشکر که با شما اشنا شدم.و تشکر خیلی خیلی ویژه از شما بابت این همه محبتتون دارم.ای کاش بتونم تو دوره هایب که مونده هم شرکت کنم.ممنون
  (0)
 • سلام خسته نباشید ..الگو بالاتنه کشیدم ..اختلاف کمر و سینه ۲۰ سانت هست..پنس لقی هم گرفتم...دراخر حلقه استینو اندازه گرفتم..حلقه پشت ۲۶/۵حلقه جلو ۲۱..الگو من درسته؟؟
  (0)
قيمت ۳۰۰,۰۰۰ تومان شرکت در دورهامتیاز: 5 از 2 رای

5

 • 1 سال
 • تعداد جلسات10
3 دیدگاه
229 دانشجو

صاحب یک فروشگاه شوید

طراحی شده توسط اف آر پی